
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 13.56 MHz |
| Type | RFID Transponder |
| Interface | I²C |
| Memory Size | 1 kb |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Data Rate | |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| Output Power | |
| Sensitivity (dBm) | |
| Schedule B | 8542320050 |
| Standard | ISO 14443 |
Stock: 79
Distributors
pcbx
Unit Price$1.78090
Ext.Price$1.78090
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.78090 | $1.78090 |
| 10 | $1.49376 | $14.93760 |
| 25 | $1.37383 | $34.34575 |
| 50 | $1.26352 | $63.17600 |
| 100 | $1.16206 | $116.20600 |
| 300 | $1.11916 | $335.74800 |
| 500 | $1.07786 | $538.93000 |
| 1000 | $1.04023 | $1040.23000 |
